Pierwszy trening

Jak wygląda pierwszy trening w Akademii Młodego Piłkarza? Co ze sobą zabrać i o czym nie zapomnieć? Rodzicu, zastosuj się do poniższych zasad, a pierwsze zajęcia przebiegną w najlepszym porządku. Należy pamiętać o tym, że dwa pierwsze treningi są bezpłatne i w głównej mierze poglądowe, a zarazem do niczego nie zobowiązują. Dziecko ma okazję wstępnie zapoznać się z zasadami obowiązującymi podczas zajęć. Decyzję o dołączeniu do grupy na stałe podejmujecie Państwo później, w związku z tym do uczestnictwa w pierwszych zajęciach nie jest konieczne wypełnienie panelu rejestracyjnego.

akademia piłkarska pszczyna

Punktualność

Pierwsza i najważniejsza zasada. Wybierając się na trening upewnij się, że masz wystarczający zapas czasowy, dzięki któremu nie przysporzysz dziecku niepotrzebnego stresu, a jednocześnie wpłyniesz również pozytywnie na jego pewność siebie.

Często dziecko, które spóźni się na pierwsze zajęcia ma opory i niechętnie dołącza do trenującej, dlatego obecność kilka minut przed zajęciami może dodać mu otuchy.

akademia piłkarska pszczyna

Motywacja poprzez wsparcie

Warto zachęcać dziecko do udziału w zajęciach poprzez swoją pozytywną postawę. Po zajęciach konieczne są pochwały uwzględniające wysiłek włożony w trakcie ich trwania. U nas najważniejsza jest zabawa!

akademia piłkarska pszczyna

Woda

Zapewnij dziecku w czasie trwania zajęć butelkę lub bidon z wodą niegazowaną. Najlepiej jeśli w momencie wejścia na trening dziecko samo odłożyło bidon/butelkę w wyznaczonej strefie i zapamiętało, jak wygląda jego butelka bądź bidon.

szkółka piłkarska powiat pszczyński

Wygodny strój

Na samym początku nie ma potrzeby, żeby dzieci wyglądały jak profesjonalni piłkarze. Na to przyjdzie czas! Na starcie ważne, żeby dziecko czuło się na zajęciach swobodnie i miało wygodne obuwie. Pamiętaj, aby dostosować jego ubiór do warunków atmosferycznych. UWAGA! Prosimy nie kupować sprzętu specjalnie przed pierwszym treningiem. Istnieje możliwość zakupu pakietu sprzętu Akademii Młodego Piłkarza.

szkółka piłkarska powiat pszczyński

Spokój

W czasie trwania treningu pozostań w miejscu, gdzie znajdują się pozostali rodzice. Istotne, żeby obserwować zajęcia w spokoju ? pokrzykiwanie, komentarze, podpowiadanie dziecku mogą je jedynie zdekoncentrować.
Weź pod uwagę, że trener jest specjalistą w tej dziedzinie, a na każdym etapie nauczania dziecko powinno doświadczać na własnych błędach, które są nieuniknione.
Pozwól dziecku czerpać radość ze wspólnej zabawy na zajęciach!

treningi dla dzieci pszczyna

Konsultacje

Po zajęciach podejdź do trenera, porozmawiaj o jego odczuciach odnośnie postawy i funkcjonowania dziecka na treningu. Spróbujcie wspólnie zachęcić je do pojawienia się na kolejnych zajęciach.

Partnerzy

AMP