W ostatnią przedświąteczną niedzielę zawodnicy Akademii Młodego Piłkarza skutecznie opanowali halę Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie podczas Turnieju Świątecznego.

Pełne trybuny, na parkiecie również tłumy, mnóstwo uśmiechu i dobrej zabawy! To było dobrze spędzone przedpołudnie! Ponad 100 młodych piłkarzy z roczników 2010, 2011, 2012, 2013 oraz młodszych z Pszczyny, Radostowic, Miedźnej, Góry i Studzienic wzięło udział w Turnieju Świątecznym organizowanym przez Akademię Młodego Piłkarza.

Młodzi zawodnicy oprócz gry z podziałem na kategorie wiekowe mieli okazję do zabawy na dmuchańcach, bądź mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas strzałów do bramki celnościowej. Nie zabrakło również chwili wspólnej zabawy i integracji, a na zakończenie każdy z uczestników otrzymał prezent świąteczny z rąk Maskotki AMP – Akademiusza.

Dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców zorganizowano bufet, gdzie można było skosztować pysznych ciast i wypić kawę lub herbatę, a cały zebrany dochód zostanie przeznaczony na pomoc Fundacji ASANTE, a konkretnie ośrodkowi „Home of Hope” w stolicy Zambii, Lusace, gdzie dzieciom służy Brat Jacek – www.foundationasante.org/Zambia-Home-of-Hope.

Pełna galeria zdjęć z Turnieju Świątecznego dostępna na facebooku Akademii Młodego Piłkarza – www.facebook.com/AkademiaMlodegoPilkarza/. Przypominamy, że nabór do poszczególnych grup trwa przez cały rok. Więcej informacji na stronie www.akademiamp.eu.

Dziękujemy za okazaną pomoc i wspólną zabawę!

AMP